HAYKONFED’den Sokak Hayvanlarına Su Verin Çağrısı!

HAYKONFED’den Sokak Hayvanlarına Su Verin Çağrısı!

DİHKONFED Doğa İnsan Hayvan Koruma ve Bilgilendirme KonFederasyonu Kurucular Kurulu Başkanı ve HAYKONFED Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, sosyal medya hesabından sokak hayvanları için çağrılarına devam ediyor. Hava sıcaklıklarının yüksek olduğu günlerde sokak hayvanları için su kaplarının konulması çağrısı yapan Özkan, “şehirlerin beton ve demire teslim olduğu sokaklarda, su bulamayan hayvanların sayısı düşündüğümüzden çok daha fazla. Sıcak havalarda susuzluktan kavrulan ve acı içinde ölen bu hayvanlar için, kapımızın önüne bir kap su koyarak yardımcı olabiliriz.” dedi. 

Sokak Hayvanları İçin Doğada ve Bakımevlerinde Su Sıkıntısı Var

Haydar Özkan açıklamasında şunları söyledi: “Dağlarda, kırsal alanlarda, yaban hayatında ve belediye bakımevlerinde susuz kalan çaresiz hayvanlar, bir yudum su bulamadıkları için hayatlarını kaybediyor. Bu duruma dikkat çekmek ve çözüm bulmak adına, hayvanların hapis edildiği belediye bakımevlerine ve hayvanat bahçelerine giderek sulukları kontrol edelim ve yetkilileri uyaralım. Ayrıca, belediyelerin çöplük bölgelerine su bırakmalarını sağlayalım.”

Yaban Hayatındaki Hayvanlar İçin Acil Çağrı

Özkan, “Yaban hayatta susuzluktan ölen hayvanlar için Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) İl Müdürlükleri Yaban Hayatı Koruma Şubesi Şeflikleri ile iletişime geçerek su temin edilmesini talep edelim.” vurgusu yaptı.

Duyarlı Olalım, Su Koyalım

Tüm vicdan ve merhamet sahibi insanlara çağrı yapan Özkan, “Sokak hayvanları için kapınızın önüne bir kap su koyun, doğadaki hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamak için ilgili kurumları harekete geçirin. Hayvanların susuzluktan ölmesini engellemek için el ele verelim” paylaşımı yaptı.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu